BLOGMAS: DZIEŃ 6. TOP ŚWIĄTECZNYCH PIOSENEK Z GLEE [gościnnie: KOCIE WĄSY]

By Alicja Kaczmarek - 12/06/2016

Dzień dobry! Jestem Agata (szybkareklamawpadajcienamojegobloga), a przed wami zapowiadany przez Alę post gościnny. 

Dla każdego, kto oglądał Glee nie ma już gwiazdki bez świątecznych odcinków tego serialu. Ostatnio zrobiłam ich rewatch. Odcinki są cztery, piosenek trzydzieści (z dwoma wyciętymi z serialu, które też dziś wymienię). Wybrałam dwanaście moich ulubionych, które ostatnio słucham w kółko. Tak więc przed wami topka świątecznych piosenek z Glee!

12. The First Noel (s4e10)

Piosenka smutna, ale nastrojowa. Była w swoim rodzaju "prezentem" Marley dla matki, kiedy nie miały pieniędzy na prawdziwe podarunki. Bardzo poetyckie i bardzo w stylu Glee. Linkuję wersję studyjną, bo oryginalna z serialu średnio mi się podobała. 


11. We Need a Little Christmas (s2e10) 

Piosenka bardzo urocza i bardzo ładna, w serialu miała jednak jakieś trzydzieści sekund, zanim chór obrzucono jedzeniem. 

10. Here Comes Santa Claus (s5e08) 

Dobra, to była chyba najbardziej absurdalna scena wszystkich świątecznych odcinków (nie liczę ślubu Sama i  Britney w kościele Majów, bo myśleli, że 21.12.2012 będzie koniec świata). Piany Mikołaj wykruszył się w pracy i Santana, Kurt i Rachel musieli zaimprowizować jakiś układ taneczny, który jednak nie zadowolił dzieci, więc Santana przebrała się za Panią Mikołaj i potem obrażała wszystkie dzieci. Ale przynajmniej piosenka im wyszła. 

9. You're mean one, Mr. Grich (s2e10)

Nie przepadam za Grinchem, ale kocham Sue Sylvester. Wszyscy ją kochają, chociaż jest pierwsza w kolejce do sabotażowania całego Glee. Zwykle jednak zdarza się jej okazać serce, szczególnie przy okazji świąt. Chociaż tutaj akurat kradnie prezenty. 

8. Hannukah o Hannukah (s4e10)

To jest pieśń mojej duszy. Dosłownie. Śpiewam ją przez caaały rok i nigdy nie mam dosyć. Z mojej sali od matematyki widać okna sąsiedniej kamienicy i w jednym z nich stoi menora i zawsze wchodzę do klasy śpiewając w myślach.  

7. Let it Snow (s3e09)

Świąteczny duet Klaine numer jeden. W rankingu pojawią się wszystkie trzy, bo kocham ten ship mocniutko. Odcinek świąteczny z trzeciego sezonu to chyba mój ulubiony ze wszystkich czterech. Klub Glee robi świąteczny program telewizyjny, bardzo dziwny swoją drogą (tu macie numer otwierający).

6. My Favourite Things (s3e09)

Sytuacja jak wyżej, to po prostu kolejny numer ze świątecznego programu. "My favourite things" to jedna z moich ukochanych piosenek musicalowych i nie mogłam jej tu nie wymienić, szczególnie że Glee też wyszła świetnie.

5. Blue Christmas (s3e09)

Ta piosenka zawsze łamie mi serduszko. Rory'ego praktycznie czekają samotne święta, przyjechał do Ohaio na wymianę aż z Irlandii. Trzeciego dnia Blogmas Ala pisała o oryginale Elvisa, który też jest cudowny. 

4. White Christmas (s4e10)

Było blue to teraz white! Świąteczny duet Klaine numer dwa. Absolutnie kochany i cudowny. Poza tym łyżwy są najbardziej świąteczną rzeczą, jaką mogę sobie wyobrazić. Wyobrażacie sobie, ze w tym momencie serialu oni zerwali? A jest między nimi tak ciepło i uroczo nadal. 

3. God Rest Ye Merry Gentleman (???)

Czy ktoś mi może powiedzieć, gdzie oni grali/ śpiewali tę piosenkę? Została wycięta? W ogóle nie była planowana i przypadkiem znalazła się na płycie z piosenkami świątecznymi z Glee? Jest wspaniała i otwiera moje top trzy, które praktycznie jest ze sobą bardzo wyrównane. 


2. Baby It's Cold Outside (s2e10)

Duet świąteczny Klaine numer trzy, pierwszy i najlepszy. Uroczy, nastrojowy, jejku. To w ogóle pierwszy duet Klaine. Wyobrażacie sobie, że oni w tym momencie jeszcze nie byli parą? Swoją drogą, oryginał jest okropny, pochodzi bodajże z musicalu The Neptunes Daughter. Nie słuchajcie go! 

1. Santa Baby (teoretycznie s3e09)

No i numer jeden! Długo zastanawiałam się, czy na pierwsze miejsce dać "Santa Baby" czy "Baby It's Cold Outside", ale ostatecznie wygrała ta, jest taka rytmiczna, z przekąsem, idealna. Wyobrażacie sobie, że ją wycieli? Puścili tyle bezbarwnych piosenek, a tę wycieli. Skandal.  

Kto policzy ile razy w tym poście użyłam "nastrojowe" i "urocze"?


A ja jeszcze raz dziękuję Agacie za tę topkę, bo sama nie dałabym z nią rady! Koniecznie wpadajcie na jej bloga Kocie wąsy, macie prywatne zaproszenie ode mnie :).

  • Share:

You Might Also Like

5 komentarze