Jak przetrwać szkołę

By Alicja Kaczmarek - 2/25/2016

No przecież nie może być tak źle, jak wszyscy mówią, prawda? Tym bardziej, jeśli masz ten poradnik!
Wyróżniaj się. Osób przebojowych nikt nie odważy się tknąć. Musisz sobie zjednać społeczność i owinąć sobie wszystkich wokół palca. Ubieraj się odważnie i kolorowo, zwracaj uwagę. Bądź panem sytuacji! Króluj! Rządź! Dzięki temu prześlizgniesz się przez edukację na luzie i bez problemów.

Nie wyróżniaj się. Po co niepotrzebnie narażać się na złośliwości? Trzymaj swoje zdanie dla siebie, a będziesz mieć pewność, że nikomu nie zaleziesz na skórę, bo się z tobą nie zgadza. Po co kogokolwiek prowokować strojem? Ubierz się neutralnie. Zachowuj się neutralnie. A najlepiej w ogóle nie istniej.

Nie ucz się za bardzo. I tak się to do niczego nie przyda. Nie marnuj czasu, popołudniami przecież można robić tyle lepszych rzeczy. Matura? Prześlizgniesz się! I pamiętaj - cwaniaczków wszyscy lubią!

Ucz się pilnie! Od tego jest szkoła! Musisz rozwijać mózg, ćwiczyć pamięć i odpowiednio przygotować się do matury. Poza tym nauczyciele lubią pilnych uczniów i chętniej wybaczą ci każdą wpadkę.

Utrzymuj odpowiedni kontakt z nauczycielami. To po prostu koniecznie. Kilka razy coś przyniesiesz, tu czy tam machniesz plakat, uśmiechniesz się, nauczysz się temat do przodu, a potem już masz luz, bo zostajesz zapamiętany jako odpowiedzialna i uczynna osoba. Nawet oceny na semestr same się podciągną. Genialne, prawda?

Cwaniakuj. Wszyscy kochają łobuziaków i cwaniaczków. Nauczyciele patrzą na nich przychylniej, bo ich rozśmieszają, a rówieśnicy uwielbiają ich i podziwiają. Poza tym, nikt nie lubi lizusów, prawda? Będziesz naturalną przeciwwagą dla tejże grupy.
Pchaj się. Walcz o swoje! Nie daj się! Łokcie w ruch, z bara i jedziem przez korytarz! Kolejka do szatni? Co to dla nas, twardzieli. Dawaj dalej, wpychaj się w tę kolejkę! Jak się ten dzieciak przewróci przy okazji, to tylko lepiej, bo pozna swoje miejsce!

Pełna kulturka. Niech bydło przejdzie. Ustaw się ładnie na końcu kolejki, a miną wyraź absolutną pogardę dla każdego, kto stoi przed tobą, z nieważne jakiego powodu. Prawdziwi dżentelmeni stoją tylko na końcu kolejki. Jak cię ktoś wyprzedzi, to też nie zwracaj mu uwagi. Nie ma co się przejmować chamstwem i pospólstwem. Ostatni będą pierwszymi przecież.

Wpasuj się. Bądź tacy, jak wszyscy. Lub to, co wszyscy. Śmiej się wtedy, co wszyscy. Chadzaj ze wszystkimi i nigdy, przenigdy nie ośmiel się nie zgodzić albo zrobić czegoś, czego się nie oczekuje. NIGDY.

Bądź sobą. A najlepiej w ogóle bądź sobą level total, czyli rób na przekór. Nie znasz się na czymś? NIEWAŻNE. Musisz mieć własne zdanie. Twoje i tylko twoje. Niczyje inne. Choćby było głupie i choćby nie wiem, jak chciałbyś się z kimś zgodzić - nie daj się. Jesteś wyjątkowy i masz wyjątkowe zdanie.

Ufaj. Wszystkim. Zawsze. Opowiadaj swoje największe tajemnice na spotkaniu integracyjnym - to was zbliży. Wyjaw swój największy sekret tej wrednej dziewczynie, to na pewno zmiękczy jej serce i zostaniecie bff. Nie bój się. Nikt cię nie zrani. Jesteście przecież rodziną!

Odgrodź się. Na zawsze. Wielkim murem. Jedyne, co mogą o tobie wiedzieć, to imię i nazwisko, bo wyczytuje je nauczyciel podczas sprawdzania listy. Nie podawaj nikomu nawet daty swoich urodzin. W kwestii nauki ufaj tylko swojemu podręcznikowi. W internecie kłamią.

Wszyscy.

Szczególnie w durnych poradnikach.
___________________
zdjęcia: Picjumbo i Kaboompics

 • Share:

You Might Also Like

18 komentarze

 1. omgg to było takie pomocne <33 jórz zawsze bd siem stosować 1!!111!!1!1!1

  OdpowiedzUsuń
 2. A tak serio to jakiś nie Alowy ten post o.o Czyżbyś miała dość szkoły? Albo nauki? Polecam olać mniej ważne przedmioty, i zająć się tylko tymi które są na prawdę potrzebne, no rozszerzeniami :) Chyba że jesteś tym typem ludzia któremu zależy na ocenach w lo (LOL).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca szkoła jest tematem tego postu :).

   Usuń
  2. A tam, na głupawe poradniki to słów szkoda :P Tyle w temacie!

   Usuń
  3. No dlatego jestem w nich oszczędna :D

   Usuń
 3. Hah, naprawde fajny post :) aż sie uśmiechnęłam xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnie zdanie. Ryczę.
  Bardzo przydatny poradnik! Od dziś zostanę królową szkoły! Będę się wyróżniać, ale w taki niwyróżniający się sposób. I wszyscy będą mnie kojarzyć, ale nikt nie będzie o mnie wiedział niczego konkretnego. I będę się uczyć. Ale udawać, że cwaniakuję. Zaufam wszystkim, ale... podam im fałszywe dane buhahahaha! Tak! Nareszcie wiem jak przejść przez szkołę! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinnam mieć pretensje, że tego postu nie było, jak ja szłam do nowej szkoły. Byłoby mi zupełnie łatwo...Tyle porad, tyle wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę super post! Zastanawiam się, czy ktos kiedyś serio skorzystał z porad w takim poradniku (i zmaślił masło, ech, mój zasób słownictwa ;-;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, tylko że u mnie ten fakt zaprzeczania musi rzucać się w oczy ;). Ale czasem jak się człowiek nie wczyta, to nie zauważy, że coś się nie zgadza.

   Usuń
  2. Nie no, rozumiem, że to nie jest prawdziwy poradnik :D Chodzi mi o te wszystkie internetowe, te na blogach :)

   Usuń
 7. OMG, co ja robiłam ze swoim życiem. Ten. Poradnik. Jest. Tak. Pomocny. Dzięki, dzięki niemu moje życie w szkole nabierze sensu :')
  Nawet nie wiem, jak wyrazić ci moją wdzięczność XD
  Chociaż szkoda, że dopiero teraz napisałaś taki poradnik, zmarnowałam tyle czasu :////
  Jesteś mega, Alu!11!!111!!

  OdpowiedzUsuń
 8. *-*
  ALU, KOCHAM CIĘ.
  UCZ MNIE.
  JESTEŚ WSPANIAŁA.
  I POMOCNA.
  Lekcje WDŻ mnie nawet tyle nie nauczyły! (Mam WDŻ z panią od biologii, uczymy się układu rozrodczego... >o>")
  Już wiem, że moje zachowanie było niewłaściwe. Już wiem. Wiem, rozumiem. Objawił mi się Święty Banan i otworzył mi oczy.
  Już wiem.
  Dziękuję za tę naukę. >ukłon<

  OdpowiedzUsuń
 9. Oświeciło mnie. Zawładnę tą budą, czuję to >o<

  OdpowiedzUsuń
 10. Normalnie poradnik rodem z Wattpada! XD
  Ktoś ci musiał nieźle zaleźć za skórę, takie mam dziwne odczucie po przeczytaniu tego ,_,
  Ej, a to zdjęcie widziałam już na Zeszycie przy poście o lekturach, ale w sumie i tak jest z tej stronki, więc jakoś mi nie przeszkadza.

  No a poradnik mega przydatny, dobrze, że już mi się kończą ferie, idealnie po prostu, w końcu zostanę Królową Najbardziej Beznadziejnej Szkoły (tak, chodzę do gimnazjum ;-;)! B)

  OdpowiedzUsuń
 11. Coraz bardziej cię uwielbiam. Serio.
  Pozdrawiam i czekam na więcej postów ♡♡

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.