Kołobrzeg: jakie książki zabrałam na ferie?

By Alicja Kaczmarek - 1/20/2015

Nie wyjeżdżam bez książki. Co prawda mam i czytnik, i smartfona, na którym można czytać, ale i tak preferuję papier. I dobrze mi z tym. Na tydzień zabieram zazwyczaj jakieś trzy książki, bo przecież nie wyjeżdżam, żeby leżeć i czytać. No chyba że po to wyjeżdżam. Wtedy biorę więcej. 
Do Kołobrzegu też zabrałam trzy książki i postanowiłam, że wam je przedstawię, bo nigdy nie wybieram książek losowo.

Bloger i social media Tomka Tomczyka


Zawsze wybieram jedną nową książkę, do której aż się palę. Wiem, że jeśli jej nie przeczytam, to nie przeczytam przed nią żadnej innej. Zazwyczaj połowę mam za sobą już podczas podróży. 
Dlatego wzięłam Blogera. To odświeżone wydanie wersji z 2012 roku (które też przeczytałam - wcześniej) i polecam wszystkim blogerom, którzy podchodzą do tego poważnie albo planują podejść, a także tym, którzy zastanawiają się, jak to działa bardziej od kuchni.
Już ją skończyłam.

Dawca Louis LowryDruga książka, jaką biorę, jest z tych, które mi zalegają albo wiem, że będą zalegać, jeśli jej nie przeczytam przy najbliższej okazji. Dawca należy do tych drugich.
Dodatkowo ma mały format, co też często biorę pod uwagę, bo czasem ważne jest, aby książki były małe, ale nie tym razem.
Też skończyłam.


Zgoda na szczęście Anny Ficner-OgonowskiejTo jedna z książek, z którymi trochę się męczę, ale muszę przeczytać albo chcę mieć ją już z głowy. Zgodę muszę skończyć, bo obiecałam pożyczyć babci, która wciągnęła się w serię. Ja przyznam, że męczy mnie już polonistyczny styl i flegmatyczna bohaterka.
Dodatkowo, zostawiam ją sobie na koniec pobytu i/lub drogę powrotną. Zmuszona nudą na pewno skończę ją szybciej niż w normalnych warunkach. 
Zgoda należy też do mojego stosiku zaczęłam i nie mogę skończyć. Trzymam te książki na stoliku koło łóżka. Na tę chwilę jest ich siedem, to chyba rekord.
Jestem w połowie.

W uproszczeniu zabieram po prostu książki, które chcę przeczytać lub z jakiegoś powodu chcę je mieć jak najszybciej z głowy. A wy?
Poza tematem: polecicie jakieś wesołe książki, ale jednak reprezentujące jakiś poziom?

 • Share:

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Trzy kategorie, na które zawsze dzielą się posiadan już książki :")

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zwykle zabieram książki, które znam, lubię i szanuję, czyli takie, które już czytałam i mi się spodobały. :D
  Jeśli chodzi o stosik "zaczęłam i nie mogę skończyć" to znajduje się tam tylko jedna książka - "Czerwona piramida". Tak,wiem, jestem bez serca! Książka leży na półce od jakiś trzech miesięcy i chyba zrobię jak Ty i wezmę ją nad jezioro. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesoła książka reprezentująca jakiś poziom, bardzo proszę: Smażone Zielone Pomidory Fannie Flagg :). Jest specyficzna, ostrzegam.
  JESTEM POTWOREM, ALE ŚMIESZY MNIE TEN POST, SERIO PODZIWIAM JAK CI SIĘ WYROBIŁ STYL PISANIA <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czego się śmiejesz, to normalne XD.
   I weź, bo zaraz do kasacji poleci 5 razy więcej postów, a nie planowałam aż tylu :<

   Usuń

Szanujmy się nawzajem.