3 złe rzeczy i 7 dobrych w LEGO: Batman

By Alicja Kaczmarek - 2/19/2017

SPOILERY!!! Uprasza się o nieczytanie przed obejrzeniem (a warto - obejrzeć, czytać niekoniecznie).

WRESZCIE OBEJRZAŁAM FILM. Oczywiście z opóźnieniem, jak to ja. Muszę, oczywiście, wyrazić swoją opinię i myślę, że ta forma będzie najlepsza.

Jestem ogromną fanką LEGO: Przygody, serio, kocham ten film bezgranicznie i biorę go nawet z bardzo niezręcznymi scenami live action. Miałam wielkie nadzieje, że Batman zbije Emmeta z tronu, ale niestety nie udało się - to nadal bardzo dobry film, ale miał pewne wady, które skutecznie odciągnęły go od zaszczytnego złotego miejsca.

Zrobiłam listę.

1. Animacja

Zanim zaczniecie - wiem, że jest piękna. Ale sporo brakuje jej do poziomu mistrzostwa Przygody. Serio, za samą stronę wizualną tamten film powinien dostać nominację do Oscara. Batman prezentuje się odrobinę gorzej - brak widocznych linii po łączeniu plastiku, wszystkich malutkich napisów LEGO, nie wyłapałam żadnego cudownego smaczku jak porwany hełm kosmonauty czy podrapany plastik, a klocki nie zawsze zachowują się jak klocki - ale nóż w moje serce to woda, która jest wodą, a nie klockami. Chodzi mi o tę wylewającą się. Smutne to było.

2. Humor

To zabawny film. Ale nie aż tak, jak należałoby się spodziewać. No cóż - za dużo żartów dla ludzi siedzących choć odrobinę w temacie. Za mało takich ogólnych. W pewnym momencie aż się znudziłam tymi żartami dla kumatych, a dzieci na sali niemal w ogóle się nie śmiały. Szkoda.
Plus, te dwa czy trzy żarty z podtekstem można było sobie odpuścić, szczególnie ten o montowaniu dzieci. Fuj.

3. Magia przyjaźni

Ja naprawdę rozumiem, że ten film był o tym, ale w pewnym momencie... po prostu za dużo. Aż zęby bolały od niektórych kwestii i nie wiem, czy to miała być próba wyśmiania tego modelu czy jak? W każdym razie trochę tu przegięto i to nie w tę stronę.

(Całkowicie osobno ponarzekam jeszcze, że szkoda, że film nie łączy się bardziej z Przygodą, wydaje się trochę zbyt oderwany. Plus, w połowie filmu mniejsze napisy przestały być po polsku, to smutne, chociaż miło, że i tak część była zmieniona).
ALE Z DRUGIEJ STRONY (żeby nie było że tylko narzekam):

1. Animacja

Można się było spodziewać. Może nie osiągnęła tutaj poziomu perfekcji, ale gra światła to jest coś pięknego w tym filmie. A duużo tam jest światła. Mikrofalówka, sceny w Batcave... ach, piękne to było.

2. Sauron i Voldemort

WINGARDIUM LEVIOSA ZROBIŁO MI FILM. Do perfekcji brakowało dwóch rzeczy: Dartha Vadera i "accio błyskawica" zamiast "accio burza z piorunami" - byłoby zabawniej dla tych trzech osób na sali, które by zaczaiły.
Niemniej pojawienie się tych dwóch było naprawdę super elementem.


3. Muzyka

Och, no proszę, scena, w której pojawiają się Wake Me Up Before You Go-Go i Never Gonna Give You Up OBOK SIEBIE? Przecież to połowa mojej codziennej playlisty (serio). Dosłownie tuż przed wyjściem do kina słuchałam tych dwóch. Tak jak każdego innego dnia przez ostatnie dwa miesiące.
Przepraszam, ale tak źle jest z moim gustem muzyczny. I-Dobrze-Mi-Z-Tym.

4. Batgirl

Porządna, silna kobieca postać, która niekoniecznie musi paść do stóp głównego bohatera? Lecę na to!


5. Joker

Nie wiem, czym miał być ten wątek, ale dla mnie był świetny. Osobiście biorę go trochę jako lekkie wyśmianie crazy szipowania. Bo mogę. Plus, przez smutnego Jokera krajało mi się serce.


6. Samoświadomość

Uwielbiam, jak ten film naśmiewa się z innych filmów, głównie Batman v Superman. Scena z wymienianiem dat poprzednich emo stanów Batmana to chyba moja ulubiona w całym filmie.


7. Dużo małych momentów 

Np. Batman wybierający HDMI. Albo papier, kamień, nożyce. Narracja Batmana na samym początku. Scena spadającego Emmeta bardzo ładnie wpleciona.
Rapujący Batman - tego potrzebowałam do życia.
Robin wpatrujący się w ukrytą kamerę. BatBatyskaf.
Impreza Ligi Sprawiedliwych (dla mnie to zawsze będzie Liga Sprawiedliwych, nigdy Sprawiedliwości, bo jestem opornym klientem). I wreszcie - wieża z ludzików. Robiłam takie!

Widzieliście? Podobało wam się?

PS: Ostatnio miewam emo myśli w kontekście bloga, pocieszcie mnie trochę, co? Potrzebuję energii i motywacji, ładnie proszę <3

  • Share:

You Might Also Like

5 komentarze