BLOGMAS: DZIEŃ 20-21. Dlaczego warto kochać święta

By Alicja Kaczmarek - 12/21/2016

Kompletnie w oderwaniu od religijnego wymiaru, same logiczne powody, dlaczego warto kochać święta.

Po pierwsze: nie wyobrażam sobie, jak smutni mogą być ludzie, którzy w grudniu i lutym jedyne, co z siebie wyrzucają, to niekończące się litanie, jakie to Boże Narodzenie/Walentynki komercyjne, zakłamane i fałszywe. Oczywiście, że wszyscy tylko udają, że są mili, dodatkowy talerz mają tylko dla picu, a ozdoby są brzydkie i kiczowate. Wszystkie.

Szkoda mi was, smutni ludzie. Ale wy siebie nazywacie ludźmi widzącymi prawdę, co?

Za taką prawdę podziękuję.

Najważniejszym, moim zdaniem, powodem, dla którego warto pokochać święta, będzie po prostu fakt, że to sprawia radość. Ośmielę się tu stwierdzić, że tak, każdemu może to sprawić radość: jeden będzie się cieszyć na rodzinne spotkanie, inny z prezentów, ktoś inny lubi kolędy i świąteczne piosenki, a kolejny leżeć pod choinką i wdychać zapach igieł. I to jest dobre.

Nie ma się co na siłę smucić i doszukiwać, radość jest dobra na cerę. A jakie miłe jest oczekiwanie na wielki dzień! Nawet jeśli okazuje się rozczarowujący - najlepsze jest czekanie. Radosne oczekiwanie.

Tylko Boże Narodzenie ma tego typu klimat - żadne inne święto nie może się z nim równać, czy to religijne czy świeckie. I żadne inne święto nie przyciąga takiej uwagi. Komercja? A może po prostu piękno świątecznego klimatu - niezliczone książki, filmy, piosenki, cały świat żyje Bożym Narodzeniem.

To też jest piękne - jak to święto oderwało się od chrześcijan. Jest obchodzone niemal na całym świecie bez względu na religię. Siedząc przy świątecznym stole, wystarczy sobie pomyśleć, ile ludzi siedzi teraz tak samo. Bang. Aż boli.

Kolejny powód: jedzenie. I świąteczne swetry. Kiedyś swój dorwę!

A jak śpiewasz Bóg się rodzi na chodniku przed szkołą, to to wcale nie jest tak dziwne, jakbyś śpiewał Britney Spears. Potwierdzone info, śpiewałyśmy oba.

Ostatecznie - nie da się być negatywnie nastawionym przy tym całym bombardowaniu świątecznymi ozdobami, przecenami, piosenkami, filmami, plakatami, reklamami, postami na blogach i speszjalami. No nie da się, bo można ześwirować. Albo jest się emo.

Po prostu lubię to chłonąć, to wszystko, od durnowatych tekstów piosenek po zapach igieł.

Na koniec piosenka, którą specjalnie omijałam w poprzednich postach, niech dostanie specjalną uwagę. Może ona przekona uparciuchów do dania Bożemu Narodzeniu szansy.
Uwaga, humor abstrakcyjny. • Share:

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Nie wierzę, że słyszę tę piosenkę po raz pierwszy. To jest piękne. XD
  A święta są super. Chociaż moja katechetka ostatnio mówiła, że świąteczna atmosfera to zło, bo w tym czasie powinniśmy się modlić w ciszy i skupieniu. No cóż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wszystko Ylvisów, oni są cudowni <3.
   No cóż :/

   Usuń
 2. Znam osoby, które nie znoszą świąt. Naprawdę ich nie rozumiem. Kocham święta pod każdym względem.
  Super post. Krótki, na temat - idealnie :D
  I jeszcze mogę teraz skomentować, nie wierzę! (co nie zmienia faktu, że mam duuuuuuże zaległości D:)
  Piosenki nie znałam XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham ten post <3
  I kocham święta, chociaż ja i religia mamy do siebie nie po drodze. I w ogóle grudzień kocham i współczuję każdemu Scrooge'owi i Grinchowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "i współczuję każdemu Scrooge'owi i Grinchowi." - piękne podsumowanie :D

   Usuń
 4. No i jest blogmas! <3
  Można dawać ludziom prezenty, i oni się cieszą, i można spotkać Mikołaja, trzeba tylko w niego wierzyć, i można się uśmiechnąć do kogoś przypadkowego na ulicy i życzyć mu wesołych świąt, i w ogóle ach <3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ramach sprostowania, można się uśmiechnąć i życzyć miłego dnia zawsze, ale to nie to samo :D.

   Usuń
  2. #psst #jadalejniemogęuwierzyćżegoniema
   Uwielbiam uśmiechać się do przypadkowych ludzi, chociaż ci, którzy nie reagują, trochę studzą zapał :/. Ale to i tak super!

   Usuń

Szanujmy się nawzajem.