BLOGMAS: DZIEŃ 13. Mikołajowa lista grzecznych postaci!

By Alicja Kaczmarek - 12/13/2016

Kogo mikołaj powinien w tym roku docenić?

Miałam o wiele większy problem z wybraniem złych postaci, które w gruncie rzeczy są dobre niż z dobrymi postaciami, które zasługują na rózgę. Trudne to było bardzo, więc poszerzyłam to sobie o postacie, które zaczęły jako złe, a skończyły jako dobre i wybrałam cztery, które najbardziej do mnie przemawiały.


Hieny (Król Lew)
Hieny nie są niczemu winne tak naprawdę. Mufasa traktował je okropnie, a co Skaza oferował im w zamian za lojalność?
Jedzenie.
Dark.
Nie były też za bystre, ale sfrustrowane i głodne, nic dziwnego, że Skaza tak łatwo je zmanipulował... albo po prostu zwyczajnie zauważył i nie kazał głodować gdzieś na końcu świata :).
Proponuję jakiś posiłek dla hien, panie mikołaju.

Stitch (Lilo i Stitch)
Stitch miał swoje wzloty i upadki wiele, wiele razy, ale ostatecznie nauczył się miłości i stara się bardzo być dobry (nawet jeśli Stitch has a glitch), a to staranie trzeba wynagrodzić.
Nie zawsze rozumie ludzkie prawa, ale hej - to kosmita. I to kosmita stworzony do niszczenia, więc myślę, że jego staranie liczy się dwa razy bardziej.
Pudło dobrych rzeczy dla tego stworka. Bo wszyscy go kochamy.

Anton Ego (Ratatuj)
Jedna z moich ulubionych postaci ever i jeden z moich ukochanych filmów (co się odnosi też do Stitcha i jego filmu, lel).
On w sumie nigdy nie był zły. Był krytykiem i krytykował. Taka jego praca, za to mu płacą. A jak wystawił pozytywną recenzję, to tę pracę stracił. Nie dziwię mu się, że taki był, no i zgorzkniało mu się przez lata.
Ale rany, nie nadrobił? Jest taki uroczy na końcu!
Krytyk nie je. Krytyk smakuje. A jak mu nie smakuje, nie przechodzi mu przez gardło.

Gollum (Władca Pierścieni)
Jedna z moich ulubionych postaci z Władcy Pierścieni.
Tak mi szkoda po prostu, mam ochotę go przytulić i wyleczyć. Ale się nie da. Nie potrafię go nie lubić, tym bardziej, kiedy odzywa się jego dobra natura. To po prostu biedne stworzenie, ale nie czarny charakter.
Więc może chociaż jakiś prezent pod choinką poprawiłby mu humor! gdyby żył

Przyznam się szczerze, że bardzo ciężko było wymyślić kogokolwiek do umieszczenia na tej liście (łatwiej znaleźć zło w ludziach, huh?), więc jestem bardzo otwarta na wszelkie pomysły!

  • Share:

You Might Also Like

11 komentarze