To nie jest marnowanie czasu!

By Alicja Kaczmarek - 7/18/2016

Lubisz marnować życie, przeglądając po raz setny te same strony? Facebook, youtube, kwejk? Zaprawdę powiadam ci: wcale nie marnujesz czasu!
A oto lista dowodów, którymi można przegadać mamę, kiedy krzyczy, że marnujesz życie:

1. Relaks! Odpoczynek! Odstresowanie!

Po ciężkim dniu/roku szkolnym/wyjeździe/godzinie pracy nad super tajnym projektem potrzebujesz odrobiny (miesiąca) relaksu, żeby pozwolić swoim myślom dryfować. Należy ci się. Zapracowałeś.

2. Poszerzanie horyzontów

Artyści z całego globu publikują swoje prace i wszystkie one są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Tak, zdjęcia ze śmiesznymi kotami to też forma sztuki. A prawdopodobieństwo, na którą stronę upadnie kanapka to też jakaś nauka. Prawda? Prawda.

3. Badania nad kierunkiem rozwoju social media

Super mega ważne badania. To jest nauka. Przyszłość mediów i rynku. No a teraz - trendy będą persy czy nyan cat przeżyje renesans?

4. Poszukiwanie inspiracji

Pamiętacie? To jedna z najlepszych metod. Nigdy nie zawodzi, bo przecież zazdrość o sukcesy innych bardzo szybko napędzi motywację do działania i nowe pomysły praktycznie spadną z nieba. No chyba że zaczniesz przeżywać genialne pomysły, które nie są twoje. To mógłby być problem.

5. Trzymanie ręki na pulsie

Masz pewność, że nigdy nie przegapisz najważniejszych informacji ani nigdy nie ominie cię nawet najmniejsza informacja na temat życia innych ludzi. Co najwyżej przegapisz tylko własne życie. Ale wszystko ma swoją cenę, szczególnie pozostawanie w centrum wydarzeń.

6. Wiedza i nauka

Może niekoniecznie taka, jak rodzice by oczekiwali, ale nie zaprzeczysz, że fizyka stojąca za baletem i zaginieni rosyjscy kosmonauci to dużo ciekawsze niż jakiś tam rozwielitki i doliny alfabet-kształtne.

7. Nowi przyjaciele

Niewiadomokto niewiadomoskąd. Martynka, lat 13 okazuje się Wojtkiem, lat 40? Cóż, życie jest pełne niespodzianek. Internet najlepiej cię do tego przygotuję.

A tak serio, to mój czas, mój wybór. Jak spędzamy go na youtubie, to też jest dobrze. A teraz idę marnować czas na kolorowanki. A wieczorem może zajmę się czymś produktywnym. Da się? Da się.
Miłego dnia!

 • Share:

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Dzięki Ci za ten post, teraz w końcu mogę bez wyrzutów sumienia przeglądać internety!
  *Zakłada google i puchatą czapkę w nyan caty* Ahoj przygodo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten post nawet nie potrzebuje komentarza, ale za bardzo się przyzwyczaiłam :D Miłego wieczoru, ja będę rysować 274847965423888 wersję syrenki :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko super, ale fb jest dla mnie jak czipsy. Nie lubię, a ciągle jem. Za dużo arszeniku :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny i luźny wpis ^^ A kiedy coś nowego?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post, muszę go chyba pokazać mojej mamie :")

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post! Już wiem, co mówić, jak rodzice mi powiedzą, że marnuję czas XD

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.