13 sposobów na odnalezienie magii

By Alicja Kaczmarek - 6/19/2016

Jeśli z jakiegoś powodu znudziła cię rzeczywistość.
Nie wszyscy mogą dla oddechu polecieć na Karaiby, więc jeśli czujesz ciężar normalności, spróbuj odnaleźć trochę magii w swoim codziennym życiu. Twoje wewnętrzne i zaniedbane dziecko będzie wdzięczne za chwilę zabawy!

1. Napoje przypominają eliksiry. Szczególnie czerwona oranżada, ale przy odrobinie elastyczności nawet woda wygląda jak veritaserum. Zauważyłam to dzisiaj rano i jakoś mnie to rozweseliło. Uważajcie, co pijecie - skutki mogą być różne!

2. Słowa mają moc. Możesz powiedzieć, że coś jest ładne, ale może być też niebrzydkie albo piękne. Lubię żonglować sobie czasem słowami i kiedy nie mogę spać, opisuję sobie w myślach różne przedmioty (zboczenie). Zwróć uwagę, jak jeden przedmiot opisałyby zupełnie różne osoby. To jest naprawdę coś niezwykłego.

3. Muzyka ma jeszcze większą moc. Muzyka to coś, czego nigdy nie rozumiałam. Pisarz potrzebuje kilkunastu-kilkuset stron, żeby opowiedzieć poruszającą historię. Poeta kilku-kilkudziesięciu słów. Muzyk kilkunastu nut. Sztuka i magia.

4. Lewe oko widzi coś innego niż prawe. Pewnie to wiecie, ale uwielbiam tę ludzką niedoskonałość. A razem te dwa różne obrazy tworzą jeden, spójny. Czy to nie jest niesamowite?

5. Plamy tworzą wzory. U mnie w kościele jest taka posadzka z wtopionymi czarnymi kamyczkami (nie wiem, jak to nazwać, ale chyba rozumiecie). I te kamyczki tworzą wzory. Często twarze, czasem zwierzęta, ostatnio nawet Jedi znalazłam. Czasem aż ciężko uwierzyć, że to przypadek.

6. Twoje narządy pracują bez twojej wiedzy. Lekcje biologii zawsze są fascynujące z tego względu, że mówi się o narządach i komórkach jak o istotach ze świadomością, tym czasem to tylko komórki i narządy.

7. Słońce wschodzi codziennie. Po prostu wystarczy się tym cieszyć. Ono wzejdzie jutro i pojutrze, i popojutrze też. Ciesz się tym, to takie proste.

8. Mamy uczucia. Skąd one się biorą? Nauka pewnie wie, ale czy ktokolwiek myśli o tym, kiedy wpada w złość albo czuje miłość?

9. Praktycznie wszystko składa się ze składników. Nawet kolory to mieszaniny innych kolorów.

10. W każdej sekundzie jesteś trochę starszy. Przerażające, ale czas cały czas płynie.

11. Możesz sobie wyobrazić wszystko. Wyobraźnia to cholernie przerażająca siła i przyznam się, że miewam z nią okropne problemy. W swojej głowie możesz znaleźć wszystko - od szeptu angielskiego królowej, po zupełnie nowy świat.

12. Ludzki uśmiech potrafi wywołać zwykłe dzień dobry. Dlatego tak lubię mówić to obcym na ulicy, Spróbuj. Najfajniejsi są ludzie, którzy przezornie reagują, jakby mnie znali, ale najcudowniejsi ci, którzy szczerze się uśmiechają. Spróbuj kiedyś.

13. Mówimy, słyszymy, widzimy, czujemy, ruszamy się. Po prostu.

Świat jest magiczny.

kaboompics

 • Share:

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Lubię takie wpisy, Alicjo, aż się uśmiechnęłam <3
  A z tym dzień dobry, to trochę mnie dziwi, że to takie rzadkie u nas. Nuektórzy nawet jak wchodzą do windy albo do przedziału to się słowem nie odezwą :c
  4. Lewe oko widzi coś innego niż prawe. - he. he. szczególnie jeśli twoja wada wzroku na lewe oko jest o jeden dio-cośtam większa niż na prawe xd

  OdpowiedzUsuń
 2. ❤❤❤❤❤! Dla mnie magiczne są jeszcze historie opowiadane przez ogień, i pogoda-tak szybko się zmienia i tak wiele od niej zależy *-* Chmury tworzą fascynujące historie. Poranna rosa lub mgła nad łąką sprawiają, ze mam ochotę biec do lasu szukać elfów i krasnoludów. Post cuudowny :3. Aż żałuję ze szerokim uśmiechem lub szczerym dzień dobry (teraz dobry wieczór!) nie mogę wnieść odrobiny magii do twojego życia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogień, o, dokładnie, o tym zapomniałam :D. A chmury to raczej takie powszechne, więc sobie darowałam :).
   Ależ oczywiście, że możesz :D

   Usuń
 3. Śliczny wpis, ale to o ile się postarzałam podczas czytania go przeraziło mnie niemiłosiernie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile ja się postarzałam podczas pisania! STRASZNE :C.

   Usuń
 4. Właśnie zmotywowałaś mnie do patrzenia na świat uważniej!
  Dziękuję,
  JA

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo optymistyczny post :)
  You made my day!

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.