Witam na Deszczach!


To ja!

Pisarka-amatorka, blogerka, mądrala, marzycielka. Jestem Alicja. Może się poznamy?


Czego szukasz?

Więcej mnie

 • zbyt bajkowo
 • Blog z opowiadaniami, gdzie znajdziecie teksty własne oraz fan fiction (Harry Potter, Percy Jackson, Disney i inne). Serdesznie zapraszam :).
 • Chasing Barbie
 • Blog, na którym dzielę się moją nową pasją - lalkami. Nowe, stare, piękne i brzydkie, na chwilę i na całe życie - wszystkie przeżyją tu swoje 5 minut.

Zostańmy w kontakcie!


Subskrybuj, lajkuj, followuj!środa, 2 marca 2016

Słowniczek internetowego odkrywcy

Usłyszałam wiele głosów od mamy wielu ludzi, że często nie rozumie się połowy słów, których używam. Tak więc śpieszę z pomocą.
Jest to problematyczne, nie ukrywam, jest to problematyczne. Ten cały slang, nowy, podwórkowy język. To, co ta młodzież robi z polskim, pięknym, ojczystym naszym językiem, mową naszych przodków, nie mieści mi się w głowie. Mimo wszystko zapuściłam się w najbardziej niebezpieczne tereny i dzielnice, odkrywając mroczne społeczności wyznawców szatana, żeby przynieść wam bezcenną wiedzę. Oto Słowniczek internetowego odkrywcy.

Internet - inaczej siatka. Okropne narzędzie zagłady zesłane przez reptilian, którego celem jest zainfekowanie umysłów naszej dziatwy, dzięki czemu szatan ma do nich łatwy dostęp.

e-book - book to z języka Anglosasów tomiszcz. e jest w tym wypadku przedrostkiem szatana, gdyż pochodzi od internetu. e-book oznacza więc ni mniej, ni więcej, tylko tomiszcz szatana, inaczej biblia szatana.

Opko - szataniści zasłaniają się, że to antypolskie słowo oznacza opowiadanie, jest to jednak mistyfikacja. Opko pochodzi od opoka, czyli potocznie kamień. Opko jest zatem slangowym określeniem kamienowania, które szataniści internetowi planują przeprowadzić na nas, biednych Odkrywcach.

Fandom - inaczej sekta. Społeczność internetowych wyznawców reptilian, wśród których odprawiane są krwawe rytuały (składanie ofiar), głośne odczytywanie fragmentów opek i śpiewy przy ognisku. Po prostu śpiewy. Przy ognisku.

Komć - krótka, codzienna rozmowa z bożkiem internetowych reptilian, odpowiednik modlitwy, pacierza. Długofalowo prowadzi do wywierania niezdrowego wpływu na ludzi komciających. Główne narzędzie władzy w rękach przywódcy fandomu.

Fan fiction - forma pieśni religijnej, pochwalnego hymnu, narzędzie służące demoralizacji i psuciu młodzieży. Podobno korzystał z niego Sokrates. Użytkownicy przeglądają niebezpieczne strony internetowe, a w końcowej fazie wciągają mirhuanen.

Fan art - malowidło naścienne prymitywnych form życia, umieszczane na ścianach internetu. Przedstawia głównie reptilian w trakcie obrzędów godowych.

lol - skrót: logicznie opowiedziany limeryk

OMG - skrót: okolicznościowe magnesy Godzilli

WTF - skrót: właściwości telekomunikacyjne fraszki

YOLO - skrót: yyy... określenie lukratywnie ozdobne

Crush - reptiliański bożek, szatan, obiekt modłów i westchnień. 

XD - zamaskowany emotikon. Nie taki zwyczajny. Jest to znak osób opętanych, który pokazują sobie oni niczym Ligia rybę w Quo vadis. Jeśli osoba odpowie tym samym, to oznacza, że również należy do sekty-fandomu. Nawiązuje się wówczas między odbiorcami srebrna nić dusz, przez którą przekazywane są punkty many.

Hashtag - a to nie mam pojęcia po co jest. #alejestfajne

Mam nadzieję, kochani odkrywcy, że od dzisiaj nie nadziejecie się już na żadne szatańskie pomioty, kiedy będziecie przemierzać niebezpieczne rejony i dzielnice internetu.15 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śmiechłam XD. Tak w ogóle, mój tata mówi na fandom "sekta" :'). ("To kiedy jest zjazd tej twojej sekty?"). #kiedytwójtataogarniainternetlepiejniżty
  #długihasztagalemożerozczytasz
  Opko? A co to w ogóle znaczy? JA PRZEPRASZAM BARDZO, ALE TO JEST ANTYPOLSKIE!!!
  Boże, ile w tym komciu czerwonych podkreśleń xD.
  Dobra. Stop. Koniec gadania dziwnym językiem internetów (inaczej siatki).
  Świetny post, pani Alicjo. W Internecie powinniśmy wyrażać się czystą polszczyzną, to nie Ameryka jakaś! <- It's a prank, bro. A post i tak supi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. #jestemmistrzemdługichhasztagówhandlujcieztym
   ŚMIESZNE.
   Albo nie nie
   PSEUDOINTELEKTUALNE.

   Usuń
 3. Niesamowite... i przerażające!
  Rozwaliłaś mnie tym XDD
  Wciąganie marihuanem najlepsze ;) (nie wiem jak to napisać, ma... i się gubię, nie da mnie te satanistyczny slang xD)

  OdpowiedzUsuń
 4. W tych czasach to już nawet nie wiesz, kiedy stajesz się szatanistą :v

  OdpowiedzUsuń
 5. No ja przepraszam bardzo ale używanie twych wstrętnych obcych słów jest niedopuszczalne!! A tak serio to #LOL #XD

  OdpowiedzUsuń
 6. AAA, to je boskie! Właściwości telekomunikacyjne fraszki najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 7. XD
  OMG, Alicjo, wreszcie ktoś to powiedział! Już miałam o tym napisać fan fiction, zrobić fanarta i założyć sektę Wytępienia Satanistycznych Internetuf, ale chyba jednak to zostanie źle odebrane przez tych młodocianych pod wpływem marihuanen (dobrze napisałam...? ;w;") i jeszcze mnie YOLO bydom straszyć.
  I w ogóle WTF, jak tak można niszczyć nasz piękny polish jenzyk? o.O
  Lol, ten komentarz nie ma sensu.
  TAK JAK TA CAŁA SIATKA (z biedronki) ONI NISZCZĄ NASZE MÓZGI!


  ....Znowu piszę post w nocy. Jutro to przeczytam i spłonę ze wstydu. .-.
  #lubie_e-booki

  OdpowiedzUsuń
 8. lol
  OMG
  No to czas na mojego komcia!
  Wow. Po prostu wow.
  #aleświetne
  Chyba mam crusha na twojego bloga XD
  #hashtag

  OdpowiedzUsuń

Proszę o zachowanie kultury słowa i nieprzeklinanie w komentarzach, a także szanowanie innego człowieka i mojej pracy - każdy przejaw hejtu czy opryskliwości będzie usuwany.
Proszę również, żebyś nie spamował i nie podpisywał się linkiem do swojego bloga. I tak nie zajrzę, chyba że odczuję potrzebę dowiedzenia się czegoś o Tobie. Ale wtedy sama znajdę link ;).
Z góry dziękuję :).