Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreznie

By Alicja Kaczmarek - 12/29/2015

Zanurzmy się jeszcze na chwilę w bożonarodzeniowym klimacie. W sobotę dziewiętnastego grudnia miałam okazję odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreznie i z niemałym poślizgiem, ale wreszcie korzystam z możliwości porównania i krótko przedstawię wam moje odczucia.
Jarmarków w Dreznie jest od czorta, ale my spędziliśmy dzień na tym największym. Jak we Wrocławiu za dnia było niewiele ludzi, tak w Dreznie mnóstwo ludzi było przez cały dzień, ale stawiam, że wpływ miała na to data - ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem. Powiem wam, że przed zachodem byłam skłonna przyznać, że wrocławski jarmark podobał mi się bardziej, a potem, jak za dotknięciem różdżki, jakoś mi się spodobało. Dopiero po zmroku włączyła się dziwna aura jarmarku i nagle zrobiło się bardzo fajnie.
Dreznieński jarmark jest o wiele piękniejszy niż wrocławski ze względu na dachy stoisk. Każdy straganik miał na dachu swoją własną, nierzadko fantastyczną i unikalną konstrukcję. Część z nich nawet się poruszała - na przykład te kucharzyki. Nie mogliśmy oderwać od nich oczu. Każdy dach zdobiło coś innego - ogromne pierniki, świece, a nawet szopka betlejemska.
Atmosfera była świetna, a wyznania miłosne padały na lewo i prawo, w przeróżnych formach. Tyle miłości to ja już dawno nigdzie nie widziałam.

Jeśli chodzi o zawartość stoisk, to na szczęście nie ma t-shirtów zespołów metalowych ani temu posobnych rzeczy. Tak, jak we Wrocławiu, znalazło się sporo jedzenia maści wszelakiej, ale w odróżnieniu od niego też sporo drewnianych figurek, cała rzesza świeczek i świeczników, a wszystko handmade i wszystko piekielnie drogie. Serio, z niewielkim budżetem nawet nie ma co liczyć na jakiekolwiek zakupy, dlatego swój przydział spożytkowałam na kombinezon-piżamę stylizowany na Chewbaccę. I nie żałuję.
Jarmark oferuje też inne atrakcje, jak karuzela z kucykami. Polecam. Karuzele są bardzo cool. Szczególnie z kucykami.

No a poza tym on jest po prostu ogromny i dla takiego miłośnika bożonarodzeniowego kiczu, jak ja, to był naprawdę niesamowity dzień. Męczący - tak, szczególnie, kiedy się trzeba było przeciskać przez ludzi, ale bardzo miły. Polecam, Ala Kaczmarek.
Byliście kiedyś, chcielibyście, planujecie? Dajcie znać koniecznie :).

 • Share:

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Kiedyś muszę wybrać się na jakiś jarmark, ale panicznie boję się tłumów, więc nie wiem co z tego wyjdzie. Chyba zostanę przy podziwianiu wspaniałych zdjęć z takich wydarzeń ♥ Tym bardziej, że wszędzie daleko, a moja rodzinka preferuje siedzenie w domu xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłem ale chciałbym

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne zdjęcia! Sama baaardzo bym chciała wybrać się do Drezna i nie tylko, bo słyszałam też, że Monachium jest przecudne. Jeśli chodzi o tłumy to coś w sam raz dla mnie, bo po prostu uwielbiam kiedy koło mnie jest ścisk i jest tłoczno. Jak na razie byłam tylko w Londynie i na Słowacji, ale myślę, że Drezno też za niedługo odwiedzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ogólnie uwielbiam tego typu jarmarki, a szczególnie tą atmosferę z nimi związaną :)

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.