5 powodów, dla których psy są super

By Alicja Kaczmarek - 9/07/2015

Psy są wspaniałe i powie ci to każdy właściciel psa. Są ciepłe, urocze i no... zresztą, zobaczcie sami.

SĄ SPRYTNE

Mówi się, że to koty to słudzy szatana (dobra, to ja tak mówię), ale psy też swoje za pazurami mają. Pokaż tylko po sobie, że masz słabość, a już cię mają. Ileż to się czytało historyjek, jak to psy udawały kulawych, żeby ich nosić. Mój pies potrafi wbić do mnie do pokoju w środku nocy (jeśli zapomnę zamknąć drzwi) i walnąć się na łóżku, choć nie robi tego w dzień. Wie, że nie będzie mi się chciało go zrzucać. Moja teoria jest taka, że koty faktycznie czczą szatana, ale szatan czci psy, bo jeśli miałaby cię zrobić w konia (o, jak zoologicznie) tylko jedna istota na ziemi, to byłby to pies.

SŁUCHAJĄ

Mój osobisty piesek Killjoy I Waleczny (dla przyjaciół Joy, ewentualnie Katniss) ogarnia, że o nim mowa, nawet jeśli nie pada jego imię. To widać z pyska. Ogarnia też, że powinien się ulotnić, bo mama ogarnęła, że coś zepsuł. Nawet z wyrazu twarzy odgaduje, czy może siedzieć na kanapie, czy może ma spadać. A jak zapytasz czego chcesz? to poprowadzi cię do miski czy do drzwi. Spytasz, co tam znowu żre, to od razu go nie ma, podobnie, jak pada słowo czesanie. Jest też niestety strasznie obrażalski, ale na szczęście szybko mu przechodzi :).

KOCHAJĄ

Możesz powiedzieć o psie wszystko: że śmierdzi, że bałagani, że żre, że się ślini, a o moim nawet, że ma zeza, ale nigdy, przenigdy nikt nie odbierze psom tego, że potrafią kochać, a jak to robią, to do śmierci. No i umówmy się, tylko pies zawsze i bezwarunkowo cieszy się, że wracasz do domu. Czasem może udawać, że się nie cieszy, ale ogon nie kłamie!

ZAWSZE POPRAWIĄ HUMOR

Mam wrażenie, że Joy absolutnie do mnie mówi. Wyrazem pyszczka. Niby zawsze taki sam, a może wyrażać pierdyliard różnych rzeczy. I niestety najczęściej wyraża pogardę. Ale rozumiecie, wystarczy jeden rzut oka na ten pysk i od razu człowiekowi lżej na duszy. No chyba że to dzień psiego PMS, kiedy się tylko kręci pod nogami i zawraca dupę, ale i tak zawsze jest pocieszny. Poza tym nawet jak śmierdzi, to nie ma nic fajniejszego niż pies śpiący na kolanach.

Czy te oczy mogą kłamać?

I DOTRZYMAJĄ TOWARZYSTWA

Nie rozumiem, czemu stare panny kupują sobie koty, skoro to psy wręcz błagają, żeby z nimi spędzać czas. Serio. Kiedy to piszę, mój pies właśnie wypycha mnie z mojego fotela, bo sobie chce spać, bo przy mnie mu ciepło. Nieważne, że wcześniej będziesz się z nim trzy godziny bawić, szczęśliwy pies to pies, który ma swojego człowieka.


A na koniec, dla wszystkich hejterów piesków wrzucamy tego mema i nawołujemy z Joyem do pokoju, a na Facebooku możecie się podzielić zdjęciami swoich piesków :).

 • Share:

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Ja też nawołuję do pokoju! Psy są fajne, ale koty także. Miałam psa mam kota i uważam oba gatunki za wspaniałe. Nie wywołujmy nienawiści międzyrasowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście baaardzo kocham koty. Tak mocnomocnomocno♥ Ale twojego Killjoya uwielbiam >u<

  OdpowiedzUsuń
 3. Kotki życiem, choć psy też są świetne. Sama miałam owczarka niemieckiego - zdechła dzisiaj rano. Kochałam ją bardzo.
  A Twój piesek jest cudowny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam psa, miałam świnkę, myszki i chomiki, mam dwa koty, wcześniej miałam jeszcze dwa inne, mam królika. I wszystkie są absolutnie wspaniałe, Uwielbiam/uwielbiałam je wszystkie. W ogóle uwielbiam zwierzęta, nie tylko swoje. Ale co racja to racja. Psy są najcudowniejsze pod słońcem.

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.