Witam na Deszczach!


To ja!

Pisarka-amatorka, blogerka, mądrala, marzycielka. Jestem Alicja. Może się poznamy?


Czego szukasz?

Więcej mnie

 • zbyt bajkowo
 • Blog z opowiadaniami, gdzie znajdziecie teksty własne oraz fan fiction (Harry Potter, Percy Jackson, Disney i inne). Serdesznie zapraszam :).
 • Chasing Barbie
 • Blog, na którym dzielę się moją nową pasją - lalkami. Nowe, stare, piękne i brzydkie, na chwilę i na całe życie - wszystkie przeżyją tu swoje 5 minut.

Zostańmy w kontakcie!


Subskrybuj, lajkuj, followuj!niedziela, 21 czerwca 2015

Corps de ballet - start nowego bloga

No i się stało. Nosiłam się z tym zamiarem od dawna i w końcu to zrobiłam.
Pod tym linkiem znajdziecie mojego nowego bloga, na który od czasu do czasu będę wrzucać moje teksty fabularne, jedno- lub kilkuczęściowe (tak do trzech części, ewentualnie więcej krótszych).

Pierwszy tekst, jaki tam się dzisiaj znalazł, to napisany pod wpływem impulsu zaledwie dwustronicowy opis przedstawienia baletowego. Nosiłam się z tym zamiarem od dawna, ale dopiero wczoraj stwierdziłam, że raz się żyje, usiadłam i napisałam. Trochę jestem zadowolona, trochę nie, na pewno jeszcze do baletu wrócę. 
Jestem niesamowicie zadowolona z tytułu (Corps de ballet  to z francuska ciało baletowe) i po przeczytaniu chyba się zgodzicie, że pasuje perfekcyjnie. Nieocenioną pomocą okazała się Wikipedia i jej Terminologia tańca klasycznego, a przed i w trakcie pisania obejrzałam chyba z pięć różnych wersji pas de deux z Giselle, dwa z Jeziora łabędziego i jeszcze jedno z Don Quixote i to była czysta przyjemność.

Corps nie wyszedł dokładnie tak, jak chciałam, ale to moja pierwsza próba z baletem i możecie być pewni, że jeszcze do niego wrócę.

Stawiam, że zbyt bajkowo nie będzie miało zbyt długiego żywotu, ale cieszę się, że go mam.

A tamten cudowny szablon mam z Wioski Szablonów, najlepszej szabloniarni, jaką znam.

Nie bójcie się, nie opuszczam tego bloga, wręcz przeciwnie, jutro już normalny post. Tymczasem jednak zapraszam was do zapoznania się z Corps i zaobserwowania zbyt bajkowo, a może nawet zostawienia komentarza?

Do jutra!3 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie, lecę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham ten tekst, kocham zb, i baardzo się cieszę, że nie umarło <3

  OdpowiedzUsuń
 3. A tu wyczytałam, że jeszcze do baletu wrócisz, czekam ❤.

  OdpowiedzUsuń

Proszę o zachowanie kultury słowa i nieprzeklinanie w komentarzach, a także szanowanie innego człowieka i mojej pracy - każdy przejaw hejtu czy opryskliwości będzie usuwany.
Proszę również, żebyś nie spamował i nie podpisywał się linkiem do swojego bloga. I tak nie zajrzę, chyba że odczuję potrzebę dowiedzenia się czegoś o Tobie. Ale wtedy sama znajdę link ;).
Z góry dziękuję :).