Kraje, które muszę odwiedzić

By Alicja Kaczmarek - 4/18/2015

Zawsze chciałam dodać tu to zdjęcie!
Tak mnie jakoś podróżniczo wzięło. Wakacje się zbliżają, więc dzisiaj króciutka lista, gdzie koniecznie muszę się dostać, żeby uzyskać spełnienie i samorealizację itd. Oczywiście, nie ma tu miejsc, które już udało mi się zobaczyć.

1. GRECJA

Muszę po prostu zobaczyć te wszystkie antyczne budowle, zanim się rozsypiemy (i one, i ja). Po prostu nie odpuszczę. Szkoda tylko, że już teraz tak niewiele z nich zostało.

 

2. JAPONIA

Japonia mnie fascynuje. Nie wiem, co takiego w sobie ma, ale jest to coś zdecydowanie bardzo magnetycznego. No i chcę zjeść takie prawdziwe sushi. Kręci mnie zarówno ta nowoczesna strona (Tokio!), jak i bardziej tradycyjna. 

3. STANY ZJEDNOCZONE

Kurczę, wszystkich ciągnie do Stanów, nie? Centrum cywilizacji zachodniej, czy jak to tam w Percy'ym szło. Ciężko właściwie się tu czegokolwiek doszukiwać, bo jako kraj w sumie nie mają nic ciekawego do zaoferowania, ale poprosić recepcjonistę w Empire State Building, żeby mnie zaprowadził na sześćsetne piętro... Ciekawe, ile już było takich, jak ja! Ogólnie połazić po Nowym Jorku. Poczuć klimat. Nie wiem. Po prostu chcę i już.

by Andrea (Flickr)

 

4. WŁOCHY - udało się!

Właściwie ciągnie mnie tylko do Rzymu. Kultura antyczna i te sprawy. Nie ma się co rozdrabniać za bardzo.
No i w 2015 roku udało mi się Włochy zwiedzić :).


5. CHINY

Mówcie, co chcecie, ale kulturowo mają się czym pochwalić. Bardzo, bardzo chętnie zobaczyłabym wszystkie te chińskie zabytki, które tak często ustawiamy sobie na tapety. I hej - prawdziwe chińskie jedzenie!

6. BRAZYLIA

No bo czemu nie? Może nie bardzo wpasowuję się w klimat tego państwa (przynajmniej ten znany z filmów), ale wydaje mi się na tyle odległy i nieosiągalny, że w dziwny sposób mnie fascynuje. Ilu znacie ludzi, którzy byli w Brazylii? Bo ja chyba żadnego.

7. INDIE

Trochę bałabym się odwiedzać Indie, ale gdyby ktoś mi zaoferował - przełamałabym się. Ja to widzę tak - właściwie każdy kraj można połączyć w parę z innym podobnym pod względem kultury i takich tam rzeczy. A Indie mi tak odstają. Okej, nie jestem orłem z geografii i pewnie się mylę, ale nie umiem Indii logicznie połączyć z innym państwem. No i grało się w Na kłopoty Różowa Pantera...

by Nick Kenrick (Flickr)

Kurczę, taka lista mogłaby się ciągnąć i ciągnąć... Właściwie, to uwielbiam poznawać każde nowe miejsce i gdybym tylko miała okazję i środki, to chętnie wszędzie bym poleciała. Taka podróż dookoła świata... czemu nie?

Wyjątkowo tylko fota delfinów jest moja. Ale kiedyś wszystkie wymienię na własne - wierzcie na słowo!

  • Share:

You Might Also Like

2 komentarze

  1. W Grecji byłam króciutko, ale był to jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu. Coś fantastycznego, pojechałam na ten obóz jeszcze raz, nawet w tym momencie, tak, jak stoję. Czytam, patrzę na zdjęcia i myślę, że też bym chciała w te wszystkie piękne miejsca i w wiele innych. Podróżować - najfajniejszy sposób na życie

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko Norwegia. Kocham ten melancholijny klimat, gdy oglądam po raz setny zdjęcia fiordów, a co dopiero będzie, jak zobaczę je na żywo! Swoją drogą w te wakacje jadę tam, ale to tylko tydzień i objazdówka... Więc wrócę tam jeszcze raz. Ogólnie chciałabym zwiedzić kraje skandynawskie, Szwecję (tutaj koniecznie do Fjallbacki, Lackberg mi zrobiła smaka na tą miejscowość...), Finlandię... Ale przede wszystkim Norwegię. Chciałabym kiedyś też odbyć podróż szlakiem miejsc z książek, filmów, seriali... Przejechać się rosyjskim metrem, odnaleźć trupa w Fjallbace, zobaczyć, jak wygląda więzienie w Danbury, ogólnie, sporo takich :D Także pewnego dnia wyjechać na rowerze, z plecakiem w którym jest tylko trochę pieniędzy i parę ubrań, tak bez celu. Przed siebie. Mam trochę pomysłów na te podróże ;)

    OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.