Wydarzenia ze świata książek, na które bardzo chciałabym się wybrać

By Alicja Kaczmarek - 2/10/2015

Wbrew pozorom, takich imprez jest w Polsce sporo. Jasne, większy odsetek to spotkania pasjonatów, hucznie nazywane zlotami, organizowane przez kilka nastolatek z wielkim zapasem energii. Ale co w tym złego? Zapewniam, na takim zlocie można się świetnie bawić.
Jest spore prawdopodobieństwo, że nie pojadę na żadną z wymienionych niżej (chronologicznie) imprez, ale marzyć zawsze można. 

Pyrkon

W 1999 roku Klub Fantastyki "Druga Era" postanowił zorganizować pierwsze tego typu spotkanie w Poznaniu. W ciągu czternastu edycji impreza rozrosła się i stała największym w Polsce i jednym z największych w Europe zlotem miłośników fantastyki. 

Od roku 2010 łącznie odwiedziło nas ponad 50 000 osób! Właśnie dlatego na 15. edycję Pyrkonu szykujemy dla Was jeszcze więcej fantastycznej przestrzeni.
Pyrkon to przede wszystkim dobra zabawa!
(pyrkon.pl)

24-26 kwietnia, Poznań

Chęć wybrania się na Pyrkon mam od jakiegoś roku, ale znowu mi się nie uda, bo 24.04 jadę do Anglii (tak, znowu!). No cóż, trochę szkoda, bo jubileuszowy Pyrkon na pewno będzie fantastyczny (przypadkowa gra słów, serio), ale jak nie teraz, to za rok!

Warszawskie Targi Książki

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. W 2013 roku, z wielkim sukcesem, targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym. Tegoroczne rekordowe Warszawskie Targi Książki (23 kraje, 720 wystawców, 63 tys. uczestników) obchodziły jubileusz pięciolecia.
(targi-ksiazki.waw.pl)

14-17 maja, Warszawa

Chcę na nie pojechać, bo są duże. Serio. Chyba największe, a jak nie, to jedne z większych. Muszą być cudowne albo przynajmniej super. Jeszcze kiedyś pojadę, zobaczycie.

Zjazd Herosów

20 czerwca, Warszawa

Chyba największy polski zjazd herosów, w każdym razie nie było mi dane słyszeć o większym. Miałam jechać w zeszłym roku, ale termin mi nie odpowiadał. Tak czy siak - w tym roku będę. Prawie na pewno. I będzie super. W końcu organizuje go moja najlepsza przyjaciółka.

Zjazd Psi

28 czerwca, Warszawa

Nie jestem wielką fanką serii, co najwyżej ją lubię, ale Eller (organizatorka) zapewniała mnie, że będzie świetnie. A jestem z nią blisko, więc na pewno mogę jej wierzyć. Ale jeśli uda mi się pojechać na Zjazd Herosów, to wątpię, abym za tydzień znów mogła sobie sprawić wycieczkę do stolicy...

Zlot Czarodziei

10 lipca, Wrocław

Na tym w sumie zależy mi najmniej, ale do Wrocławia mam bliziutko, więc jeśli termin będzie mi odpowiadał, to czemu nie? W końcu każdy zlot to dobra zabawa!

PotterCon

1-2 sierpnia, Bydgoszcz

To pierwszy polski konwent, który w całości oddaje się Harry'emu Potterowi. Czy trzeba mówić więcej? Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym pojechać, ale do Bydgoszczy jest kawalątek...

Polcon

Polcon to znany w całym kraju cykliczny konwent miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Ciekawy program dotyczący filmów, literatury, komiksów, gier, mangi oraz anime, a także wielu innych elementów obecnej popkultury, każdego roku przyciąga tysiące fanów z całej Polski. Na pewno warto już na wstępie podkreślić, iż podczas imprezy wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Rok 2015 będzie szczególną datą dla tej imprezy. Jako, że pierwsza edycja Polconu odbyła się w 1985 r. podczas obecnej odsłony będziemy obchodzić trzydziestolecie tej wyjątkowej imprezy!
(polcon2015,org)

20-23 sierpnia, Poznań

Znowu jubileusz! Chętnie bym się wybrała na wszystko, co związane z fantastyką i choć Polcon nie ciągnie mnie aż tak bardzo, jak Pyrkon, to również chętnie bym wyskoczyła do Poznania. Niestety, imprezy organizowane w wakacje raczej są poza moim zasięgiem...


A wy gdzie chcielibyście się wybrać?

 • Share:

You Might Also Like

5 komentarze


 1. Pyrkon - na to bym się wybrała. Poza tym na 100% będę na Targach. W zeszłym roku Narodowy rzeczywiście imponujący.
  Na MU nie będę, bo wyjeżdżam od razu na obóz.
  Ten Zjazd Herosów bardzo fajny mi się wydaje :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam w kieszeni, że będę na Pyrkonie, ale tydzień w Londynie jakoś był bardziej przekonujący :|. Szkoda, że jubileusz wypada w tym roku, a nie za rok xD.
   Miałam straszne zazdro w zeszłym roku, bo wszyscy postowali, co sobie kupili, a ja mogłam tylko patrzeć xD.
   Teraz się dowiaduję, że jedziesz na obóz. Noniemampytań :x.
   Fajny, fajny, jeszcze jaka fajna organizacja. Powinnaś poznać te dziewczyny, polubiłabyś je B|.

   Usuń
 2. Chwila, byłaś na ZH? :D Dlaczego ja się o tym teraz dowiaduję?! xD Chociaż ja na Twoim miejscu bałabym się mnie (czy to zdanie ma sens?), no bo sama rozumiesz, największa psychofanka itp. XD A na BoS będziesz? ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie byłam. Termin mi nie pasował.
   Na BoS również nie będę :(.

   Usuń
 3. No i na warszawskie targi książki udało się pojechać :)

  OdpowiedzUsuń

Szanujmy się nawzajem.